gps z ulotkowania

Co to jest kolportaż bezadresowy?

Co to jest kolportaż bezadresowy?

 

Kolportaż bezadresowy jest usługą polegającą na rozniesieniu ulotek do jak największej liczby skrzynek gospodarstw domowych. Pod tym pojęciem możemy przyjąć takie lokalizacje jak domy jednorodzinne, kamienice oraz bloki mieszkalne. Odbywa się on na ogólnym rejonie, który jest wskazywany zawsze przy ustalaniu szczegółowych założeń akcji. Wielkość rejonu zależy od liczby skrzynek pocztowych, które znajdują się w danej lokalizacji. W zależności od przeznaczonego nakładu materiałów może on obejmować całą miejscowość lub określony obszar w większym mieście. Może to być okolica Twojego sklepu, biura, przedszkola czy siłowni, np. Zdrofit. Oczywiście na wymienionych pozycjach lista firm, które mogą skorzystać na tego typu działaniach promocyjnych się nie kończy. Kolportaż bezadresowy jest popularną formą reklamy wśród firm z branży gastronomicznej. Pizza Hut, Da Grasso czy sieć Fabryka Pizzy poprzez ulotki reklamowe informują potencjalnych klientów o bieżącej ofercie.

Kolportaż bezadresowy umożliwia dotarcie do jak największej liczby potencjalnych klientów, którzy mogą być zainteresowani skorzystaniem z Twoich produktów lub usług. Wystarczy w tym celu przygotować poprawnie ulotkę reklamową. Do najczęstszych błędów w tym obszarze należą:

  • Błędny format ulotek (np. DL zamiast A6) ,
  • brak adresacji na ulotce.

ulotka kebap ulotki24


Kolportaż – zalety

 

Kolportaż ulotek poza tym, że jest tanią formą reklamy ma też inne zalety. Możliwość dotarcia bezpośrednio do klientów w okolicy z różną ofertą – rabat, informacja o nowościach, rekrutacja, promocja usług. Kolportaż ulotek zawsze dociera do klienta. Ulotki pozostawione są bezpośrednio w skrzynkach pocztowych, które codziennie są przeglądane przez mieszkańców. Kolportaż ulotek można łatwo zweryfikować – chociażby kontaktując się ze znajomymi czy rodziną (czy widzieli ulotki w skrzynkach pocztowych). Natomiast reklama w Internecie jest prawie niezauważalna.

 

Jakim branżom jest zalecana usługa w szczególności

 

Kolportaż ulotek zalecany jest branżom, dla których klientem docelowym jest konsument. Ulotki wrzucane do skrzynek pocztowych trafią bezpośrednio do konsumentów, a nie firm. Dlatego ten rodzaj reklamy powinien być stosowany wszędzie tam, gdzie zależy Nam na pozyskaniu klientów.

 

Powrót do bloga

Najnowsze

Operator pocztowy cennik

Zobacz więcej

Poczta Polska cennik

Zobacz więcej

Poczta Polska – roznoszenie ulotek

Zobacz więcej