karta kontroli kolportażu ulotek

Jak działa kolportaż ulotek

Jak działa kolportaż ulotek

 

Kolportaż ulotek to forma bezpośredniej reklamy pocztowej. Usługa polega na wrzuceniu ulotki bezpośrednio do skrzynki pocztowej w blokach lub domkach. Jest to skuteczna metoda pozyskania klientów w różnych branżach opartych na lokalnym rynku – świadczenie usług niedaleko potencjalnego klienta. Kolportaż ulotek jest powszechną formą reklamy w branży gastronomicznej. Często w skrzynkach pocztowych można znaleźć ulotki takich firm jak: Da Grasso, Pizza Hut, Biesiadowo czy też niewielkich autorskich bistro. Kolportaż ulotek nie jest tylko domeną reklamy lokalnych firm. Coraz częściej z kolportażu materiałów reklamowych sięgają duże sklepy internetowej:

  • Apart – kolportaż katalogów promujących ofertę biżuterii,
  • Neonet – kolportaż gazetek produktowych,
  • Lidl / Biedronka – kolportaż gazetek zawierających ofertę produktów z obniżonymi cenami,
  • Amazon – rekrutacja pracowników do centr logistycznych.

Kolportaż jako forma reklamy ma na celu wzbudzenie zainteresowania potencjalnego klienta. Kolportaż jest łatwo mierzalną formą reklamy. Wystarczy na ulotce bądź gazetce zamieścić unikalny kod rabatowy, numer telefonu czy link do strony. W ten sposób łatwo zweryfikować ilu klientów pozyskała firma.

ulotki24.com roznoszenie ulotek

Kolportaż ulotek Poznań

 

Poznań jest stolicą wielkopolski. Rynek pracy cechuje się najniższym wskaźnikiem bezrobocia w Polsce. Co powoduje, że do Poznania przybywa coraz więcej osób szukających stabilnego zatrudnienia. Wzrost liczby mieszkańców wpływa na sprzedaż produktów i usług. Dlatego też kolportaż ulotek jest popularną metodą reklamy w Poznaniu. Każdego dnia do skrzynek pocztowych trafiają ulotki przeróżnych firm. Kolportaż ulotek w Poznaniu jest łatwy do przeprowadzenia. Wystarczy określić rejon kolportażu, nakład ulotek. Większość miejskiej zabudowy to budynki wielorodzinne (bloki) co ułatwia masowe dostarczenie ulotek do skrzynek pocztowych.

 

Poczta Polska – kolportaż ulotek

 

Realizując kolportaż ulotek w Poznaniu można trafić na oferty kilku firm. Poczta Polska to zazwyczaj pierwsza myśl. Poczta Polska nie oferuje żadnego sposobu  weryfikacji i raportowania z kolportażu ulotek. Co do zasady listonosz powinien zostawić ulotkę w skrzynce pocztowej. Opiera się to na dużym zaufaniu. W związku z tym wiele firm poszukuje alternatywnego sposobu dystrybucji – operatorów pocztowych. Operator pocztowy to prywatna firma świadcząca usługi kolportażu ulotek. Oferta tego typ podmiotów jest rozbudowana. Zawiera między innymi:

  • Dana analityczne dotyczące ilości skrzynek pocztowych,
  • Sposób kontroli i raportowania z kolportażu ulotek,
  • Brak przedpłat,
  • Dokumentację zdjęciową z kolportażu ulotek,
  • Możliwość weryfikacji ulotkarzy poprzez nadajniki GPS.
Powrót do bloga

Najnowsze

Ile kosztuje wydawanie ulotek do rąk?

Zobacz więcej

Wydawanie ulotek do rąk

Zobacz więcej

Kto odpowiada za kolportaż ulotek?

Zobacz więcej